ЧИ ЗМОЖУТЬ НЕЙРОННІ МЕРЕЖІ ЗАМІНИТИ ДИЗАЙНЕРІВ?

Останнім часом нейромережі настільки стрімко увірвалися в наш інформаційний простір, що нам це більше нагадує хайп. З кожної праски тільки й чути про Midjourney і чат GPT. Реальність щосили заявляє про міць штучного інтелекту і про мегапросунуті технології.
Чудово! Давайте познайомимося. Нові технології завжди відкривають простір для маневру. Якщо використовувати їх з розумом. Але також активувалися і страхи, що скоро професія дизайнера, ілюстратора, художника стане незатребуваною. Давайте розбиратися, наскільки ці побоювання обґрунтовані. Я витратила час на те, щоб познайомитися з нейромережами. І ось до яких висновків ми дійшли.

Складнощі формулювання запиту
Перше, що відразу актуалізувалося, – це недорікуватість під час формулювання запиту. Від якості запиту дуже сильно залежить якість результату. Причому опис треба давати гранично точно, як для дитини, без жодної витіюватості та художності. Не всім до снаги чітко позначити свої думки і підлаштуватися під світ алгоритмів. Треба вчитися викладати свої думки на рівні команд.

2) Неприбирані артефакти
Оскільки нейромережа генерує результат на підставі аналізу і систематизації всіх уже наявних подібних зображень – то в підсумку можна отримати неприродність кінцівок або перекошеність обличчя. Нейромережа бере всі ракурси без розбору і робить з них щось середнє. Згодом, я думаю, буде більш якісне нюансування деталей.

3) Специфіка навчання
З огляду на попередній пункт особливої важливості набуває процес навчання і перенавчання нейромереж. Для навчання потрібен якісний датасет із прикладів. Окремо стоїть питання перенавчання. Наприклад, той же ребрендинг фірми. Значить нейромережу теж доведеться перенавчати виходячи зі зміни оформлення. Швидше за все, з’явиться нова спеціальність на стику дизайнера і нейромережі. Щось на кшталт оператор графічної нейромережі.

4) Недоступність креативу
Ця вада закладена в самих алгоритмах нейромережі. Оскільки для аналізу береться тільки весь минулий накопичений досвід. А отже, осяяння на рівні геніальності для нейромережі практично недоступне. Оскільки будь-який результат, по суті, буде міксом з уже наявних зображень. Цей глухий кут розвитку можливо подолати тільки людському натхненню. Поки що це радує. А далі подивимося.

5) Відсутність розвитку
Коли в руках опиняється крутий інструмент, то це, як не дивно, стимулює деградацію. Не треба вивчати нічого нового, розвиватися і самоосвічуватися. Не обов’язково знати теорію. Навіщо? Адже нейромережа швидко й ефективно зробить усю рутинну роботу. А кінцевий результат задовольнятиме замовників і клієнтів. Начебто все в шоколаді. Але це тимчасово. Розслаблятися не варто.

Висновки
Найближчим часом нейромережа не замінить дизайнера в повному обсязі. Швидше відбудеться перерозподіл ринку і поява нової специфіки. Наприклад, з’явиться нова вимога до дизайнерів – володіння нейромережею на рівні вище середнього.

Також на нас чекає очікуваний відтік замовників. Ті, хто сам собі дизайнер, із задоволенням клепатимуть контент на нейромережах. Згодом виникне втома від такого контенту. Але поки що це дуже цікаво і захоплююче.
Панікерів замінять першими. Ті, хто зараз піддається страху, що нейромережі нас замінять – першими і потраплять під роздачу. Можливості будуть завжди і для всіх. А ось із таким настроєм, дійсно, буде складно адаптуватися до мінливого ринку.

Нейромережі – це мегакрутий інструмент для дизайнера. На нас чекає істотне прискорення процесу дизайну. Попутно знімається проблема авторських прав на зображення. Отже, з розумом користуємося благами цивілізації, своєчасно підлаштовуємося під мінливий світ. І не забуваємо про саморозвиток. Усім удачі!

Замовити консультацію

Contact Form Demo